Nuk ju kushton gje. Provojeni kete recete Turke per te hequr rrudhat ne thellesi

495

Në të dyzetat e tyre, shumica e grave përballen me shfaqjen e rrudhave të para. Ato shfaqen dukshëm në disa tipe fytyrash dhe më pak në disa të tjera.

- PUBLICITET -

Megjithatë, një gjë është e sigurt, çdo grua dëshiron të shpëtojë përfundimisht prej rrudhave. Ju duhet të dini se zakonisht këto rrudha shfaqen në pjesët e trupit kur ju ekspozoheni në diell, duke përfshirë fytyrën, qafën, kurrizin e duarve dhe parakrahët.

Nëse ju doni të hiqni qafe këtë problem një herë e mirë, ne ju rekomandojmë që të provoni këtë metodë natyrale. Do t’ju ndihmojë të shpëtoni nga rrudhat.

Kjo është zgjidhja e duhur për ju!

Megjithatë duhet thënë se nëse po kërkoni një krem që do të zh.dukë plotësisht rrudhat tuaja të thella, ju nuk do ta gjeni kurrë një krem ma.gjik. Të gjitha markat e kremërave më të shtrenjta janë efektive vetëm për trajtimin e rrudhave që nuk janë aq të dukshme.

Sa për parandalimin e shfaqjes së rrudhave që ju duhet të dini se duhet të qëndroni larg nga ekspozimi në diell sa më shumë të jetë e mundur. Gjithashtu ju duhet të bëni disa ndryshime në mënyrën e jetesës dhe të provoni disa nga mënyrat natyrale që me siguri do t’ju ndihmojnë të shpëtoni nga rrudhat.

Kjo metodë do t’ju kursejë të hollat.

Përbërësit:

2 lugë vazelinë,

1 e verdhë veze,

2 lugë vaj bajameje (ose vaj ulliri),

Gjysmë lugë mjaltë të cilësisë së lartë.

Përgatitja:

Së pari shkrini vazelinën mbi avull. do t’ju duhen disa minuta. Pas shkrirjes hiqeni dhe shtoni përbërësit e tjerë. Përzieni mirë, dhe trazojeni për disa minuta, deri sa të bëni një përzierje homogjene. Vendoseni kremin në një enë. Mund të përdorni një enë bosh 50 ml nga një krem të vjetër.

Pastroni lëkurën tuaj dhe aplikojeni me lëvizje të lehta, duke masazhuar butësisht. Hiqeni kremin e mbetur gjysmë ore më pas, me një copë pambuku të lagur në ujë mineral, ose me një pambuk për pastrim fytyre.

Shënime:

Ju duhet të aplikoni këtë krem në fytyrë dy orë para se të shkoni për të fjetur. Ruajeni kremin në frigorifer. Nëse jeni të kënaqur me rezultatet, bëni një dozë tjetër, por mos bëni një dozë të dyfishtë, sepse të gjithë përbërësit janë natyral

- PUBLICITET -