Ohh Shqiperia as kesaj here nuk na habiti, humbet 0-2 me Francen ne “Air Albania”

170

Ndeshja inauguruese e stadiumit te kombetares shqiptare “Air Albania” eshte mbyllur me humbjen e kuqezinjve. Lojtaret tane kame shperdoruar pafund raste para portes kundershatre.

PUBLICITET

Nderkohe francezet kane qene teper preciz ku kane shenuar dy gola ne pjesen e pare te kesaj ndeshjeje ndersa nuk kane munguar rastet edhe ne te dyten por fatmirsisht Etrit Berisha ka qene jo pak i vemendshem por duhet kujtuar edhe momenti kur topi kaloi Berishen shtatlart por per fat topi ndalet nga shtylla.

Nderkohe duhet thene qe shkodrani dhe kapiteni i skuadres shqiptare Elseid Hysaj ka tentuar jo pak per te ndryshuar shifrat por pa ja arritur qellimit. Duket se ne kete ndeshje Shqiperia e mbyll rrugetimin e tyre ne kuoten e 13 pikeve.

PUBLICITET