Horoskopi javor, 18 nëntor deri 24 nëntor 2019

306

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Do të keni shumë angazhime për t’u përballur në ditët e para të javës, por gjithçka do të funksionojë mirë. Gjysma e dytë do të karakterizohet nga më shumë relaksim dhe emocione pozitive për t’u ndarë me partnerin dhe miqtë. Midis të premtes dhe të shtunës, beqarët mund të bëjnë takime interesante, të cilat do të sjellin këndvështrime të reja për të ardhmen.

Puna: Në fillim të javës, puna mund të rezervojë disa komplikime, të rënduara nga ndikimet planetare jo aq të favorshme. Ata që lindin nga shenja do të duhet të bëjnë më të mirën e saj të paktën deri të enjten, atëherë, në fundjavë, gjërat do të përmirësohen dhe fitimet do të rriten.

Demi

Dashuria: Këtë javë do të ndiheni paksa të nënshtruar, por jo për arsye shëndetësore, por për shkak të humorit që nuk doni të rikuperoni. Ndoshta faji qëndron te sfera sentimentale e cila nuk është aq e mirë sa ju dëshironi. Ditët më kritike do të jenë e mërkura dhe e enjtja, por më pas situatat do të evoluojnë. Edhe për beqarët, yjet njoftojnë ndryshime të papritura të humorit.

Puna: Për shkak të disa angazhimeve të pashmangshme të punës, do të duhet të merrni disa çështje nën kontrollin tuaj.

Binjakët

Dashuria: Java do të karakterizohet nga ngjarje jo të këndshme në sferën sentimentale për Binjakët. Një qëndrim i paqartë i partnerit mund të shkaktojë pasoja në çift dhe do të jetë e vështirë të kuptohet se si të silleni. Më mirë të përballeni dhe të kërkoni shpjegime. Fundjava e qetë për çiftet dhe beqarët, yjet rekomandojnë t’i lënë gjërat të shkojnë në rrugën e tyre.

Puna: Këtë javë do të keni shumë mendime në mendjen tuaj dhe madje edhe në vendin e punës do të viheni re nga kolegët tuaj. Humori juaj do të jetë i luhatshëm dhe do të duhet të përpiqeni të jeni në gjendje të përqendroheni në angazhimet e ndryshme për t’u përballur.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë ju mund të jeni lehtësisht të prirur ndaj inatit, dhe të lini gati çdo zhgënjim me partnerin tuaj ose të paktën me dikë që nuk ka gabime. Mosmarrëveshjet me partnerin mund të vazhdojnë deri të mërkurën dhe gjithashtu për çështje të vogla për shkak të Hënës në kundërshtim. Gjërat do të përmirësohen gjatë fundjavës. Beqarët do marrin vendime të rëndësishme.

Puna: Kundërshtimi i Hënës mund të shkaktojë një largim nga angazhimet e punës që vazhdojnë të bien si shi mbi supet tuaja. Urgjentisht keni nevojë për një pozicion, i cili do t’ju mundësojë të zgjidhni gjërat pa dëmtuar profesionin tuaj.

Luani

Dashuria: Humori në ngritje, këtë javë, pavarësisht disa grindjeve të vogla, do të jeni të gatshëm të dashuroheni me partnerin i cili nga ana e tij do të vlerësojë vëmendjen tuaj. Klima për të gjithë javën ka të ngjarë të jetë shumë më e qetë dhe disa projekte çift mund të zhduken. Për beqarët, mund të ketë mbrëmje të zjarrta.

Puna: Do të keni shumë për të bërë për të realizuar projekte të ndryshme pune, por do të përqendroheni kryesisht në disa që do të sjellin më shumë të ardhura në xhep. Ndiqni ato dhe mos u dorëzoni, planetët janë në favor dhe fati ju ndjek.

Virgjëresha

Dashuria: Një javë stresuese për ata që lindin në shenjë, keqkuptimet me një të dashur mund të çojnë në situata të rënda. Dialogu do të përmirësohet nga e premtja e tutje, kur të keni menduar mjaft mirë se çfarë të bëni. Beqarët mund të kenë takime të shkëlqyera në fundjavë dhe të përjetojnë emocione.

Puna: Mund të ketë pengesa për të punuar këtë javë, veçanërisht për shkak të disa kolegëve që mund të vendosnin shkopinj në rrota. Pengesat, megjithatë, mund të jenë natyrë burokratike dhe për këtë arsye sjellin pasoja më të mëdha. Sidoqoftë, me angazhim dhe këmbëngulje do të jeni në gjendje të zgjidhni gjithçka.

Peshorja

Dashuria: Ndoshta këtë javë do të duhet të diskutoni më shumë se një çështje të rëndësishme me partnerin tuaj, por nuk duhet të shkoni shumë larg. Mundohuni të tregoheni më të hapur dhe të përpiqeni ta dëgjoni veten pa gjykuar. Sidoqoftë, nuk do të jetë e lehtë të lini zakonet e vjetra. Beqarët do përpiqen të jenë të qartë nga fillimi me një person të veçantë.

Puna: Në këtë javë do të duhet të kërkoni një mënyrë për të arritur atje ku dëshironi para të tjerëve. Nuk do të jetë e lehtë, por durimi juaj mund t’ju ndihmojë të merrni një rezultat të shkëlqyeshëm, edhe më të mirë se sa ato të arritura deri më tani, dhe pa ndihmën e askujt. Ndoshta ju keni shumë për t’u kujdesur për situatën e dikujt që nuk do t’ju lërë shumë hapësirë për një karrierë.

Akrepi

Dashuria: Këtë javë do të keni një shans të reflektoni se si i keni lënë disa njerëz të bëhen pjesë e jetës tuaj. Nëse keni një lidhje të qëndrueshme, atëherë shkoni përpara të sigurt në planet tuaja, por ata që kanë dyshime do të duhet ta bëjnë partnerin të vetëdijshëm për atë që është në mendjen e tyre. Beqarët nuk do jenë akomodues, dhe bërja e kontakteve mund të jetë e ndërlikuar.

Puna: Në këtë javë, tregohuni më largpamës dhe përpiquni të parashikoni lëvizje të caktuara, veçanërisht nëse bëhet fjalë për kundërshtarët. Deri tani ju i dini dobësitë dhe nuk duhet të jetë veçanërisht e vështirë të gjesh një mënyrë për të kapërcyer ato dhe për të arritur një rezultat të qëndrueshëm.

Shigjetari

Dashuria: Në këtë javë ju po përpiqeni të plotësoni nevojat e njerëzve përreth jush, por për ju nuk është aq e thjeshtë. Çiftet nuk do të kenë një jetë të thjeshtë, të paktën në pjesën e parë të javës, dhe ata do të duhet të përcaktojnë kufij që nuk mund të kapërcehen. Beqarët nuk duhet të mashtrojnë askënd, nëse nuk kanë ndërmend të angazhohen.

Puna: Nervozizmi dhe stresi i fillimit të javës do të prishen nga një riorganizim më i mirë i punës. Sidoqoftë, do të jetë më mirë të distancoheni nga disa pyetje dhe do të bëni mirë të mendoni pak për atë që mund të bëni në praktikë. Edhe nëse propozimet nuk janë të shkëlqyera ato do të jenë akoma të mira.

Bricjapi

Dashuria: Kjo javë është e duhura që të përpiqeni të rivendosni ekuilibrin në marrëdhënie. Mundohuni të paktën të jeni të sinqertë me njëri-tjetrin dhe të përballeni me njëri-tjetrin hapur dhe mos merrni disa nga nevojat e partnerit lehtë. Do të ishte më mirë të pranoni të metat tuaja, në vend që të vazhdoni t’i mohoni ato. Beqarët do duhet të bëjnë kujdes që të mos kenë shumë pretendime.

Puna: Shqetësimet gjatë kësaj jave mund të marrin pjesën më të madhe të mendimeve tuaja, duke bërë që të keni një rënie të performancës së punës. Mbani ritmin tuaj në mënyrë të barabartë, do të jetë e rëndësishme të tregoni diçka më shumë për ata mbi ju. Do të duhet të jepni përshtypjen se keni gjithçka në dorë.

Ujori

Dashuria: Përpiquni të takoni njerëzit që takoni këtë javë, por mbi të gjitha mundohuni të jeni më racional me ata që doni. Çiftet duhet të imponojnë bindjet e tyre, por jo në mënyrë agresive. Beqarët nuk do të vënë në dyshim interesin e një personi për ta, por është normale që ata duan të shkëputen nëse nuk janë aq të interesuar.

Puna: Këtë javë do të duhet të shkoni drejt mundësive tuaja, pavarësisht shokëve ose kundërshtarëve që do të lini pas, pavarësisht vetes. Ju nuk do të duhet të ndiheni fajtorë, megjithatë, yjet ju ftojnë të shfrytëzoni sa më shumë këtë moment të favorshëm, të rriteni dhe të fitoni diçka më shumë.

Peshqit

Dashuria: Për fat të keq do të ketë dyshime në frontin dashuror. Thirrja e një zjarri të vjetër mund të bëhej pothuajse obsesive dhe të bënte shumë të lindur nga shenja tejet nostalgjikë. Do të jetë e vështirë për ata që ju rrethojnë. Do të jetë më mirë për beqarët që do të kënaqen pa shqetësime.

Puna: Nëse ka pasur pak disponueshmëri ekonomike kohët e fundit, me siguri nuk keni menaxhuar mirë financat tuaja. Mbajini ato nën kontroll dhe mos lejoni që një shpërqendrim të komprometojë ato që janë arritur deri më tani. Mundohuni të kapni ritmin e duhur dhe të shihni mundësitë që do të kalojnë para jush.