‘’Muhabeti gurë’’/ Pamjet që tregojnë se Kuvendi është kthyer në pasarelë mode dhe kafene

398

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë. Si rend i ditës ka qenë rezoluta ndaj Presidentit Ilir Meta, në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese.

Më shumë se diskutimet kanë tërhequr vëmendje disa detaje të tjera. Duke nisur këtu që nga veshja e deputetes së re, Elda Hoti.

Kjo e fundit mbante veshur fustan, prerja e të cilit ishte më shpatulla jashtë. Me këtë veshjë deputetja ka thyer kodin e veshjes së Kuvendit të Shqipërisë.

Një moment tjetër që tërhoqi vëmendje ishte edhe kur ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u shfaq shumë e emocionuar krah krymenistrit Edi Rama.

Kujtojmë se Spiropali e ka cilësuar Edi Ramës si Skënderbe. Moment tjetër që tërhoqi vëmendje ishte edhe biseda e thellë midis edhe deputetes Blerina Gjylameti dhe deputetit Ervin Bushati.

Më poshtë po ju sjellim edhe fotot që tregojnë se Kuvendi i Shqipërisë është kthyer në pasarelë dhe kafene më shumë se sa si vendi ku duhet të zgjidhen hallet e shqiptarëve.