Rrëfimi prekës i dy prindërve shqiptarë i përlot të gjithë: Morëm edhe kredi për të lindur fëmijë, zoti na shpërbleu me trinjakë

377

Të martuar prej 15 vitesh, ata janë bekuar së fundmi me ardhjen në jetë të trinjakëve Amel, Mabel dhe Elsian. Kjo është historia e dy prindërve, Enver dhe Etleva Zinës.

”Kemi pritur shumë, kurrë nuk i humbëm shpresat… Na është dashur të marrim kredi për të bërë fertilizimin In Vitro pasi nuk i kemi patur mundësitë ekonomike më parë”, është shprehur mes emocionesh Etleva, e cila shtoi se 5 muajt e fundit të shtatzënisë i ka kaluar në spital pasi kishte komplikacione.

Përmes lotëve ata rrëfyen në Vizion Plus emocionet e plotësimit të ëndrrës së tyre të kahershme , ndonëse me kredi.

“Deri tani paskemi jetuar një jete boshe, pa kuptim, pa një motiv, me zor e prisnim por nuk e kishim menduar asnjëherë se çfarë gëzimi do te ishte. I mbaj në duar dhe ende nuk më besohet që janë të mitë”, tha në rrëfimin e saj prekës, Etleva.

Të dy prindërit e rinj të trinjakëve janë aktualisht të papunë. Edhe pse iu duhet të mendojnë për të ushqyer tre të vegjëlit e sapoardhur në jetë, sikurse duhet të shlyejnë edhe kredinë që morën, ata po përjetojnë aktualisht emocionet e rralla për të realizuar ëndrrën e tyre.