Na e beri mishin kokrra : Jam vajza e gjithe Shqiptareve, do te vij nje dite qe edhe une do te ndihmoj

325

“Shqiptarët për shqiptarët” kanë kthyer në emision një personazh të dashur për publikun. Ajo është Dajana nga Vlora, që tashmë ecën me kurrizin drejt.

- PUBLICITET -

Vajza e rritur me dashurinë dhe përkujdesin e gjyshërve gëzon shëndet të plotë, pasi u ope. rua nga defo. rmimi i shtyllës kurrizore .

Dajana falënderon të gjithë ata që kontribuan. Ajo ka një mesazh për të gjithë shqiptarët, por veçanërisht për Joridën, e cila vu.an nga sko.lioza!

Lexoni mesazhin e Dajanës:

“Përshëndetje xhaxhi Elvis!

Unë që po ju shkruaj jam vajza juaj, vajza e Sidririt, vajza e Ilirit, vajza e të gjithë shqiptarëve! Më falni që nuk kam mundur t’ju shkruaj më përpara. Unë jam shumë mirë tani, kam shkuar për vizitë në Tiranë, me doli shumë mirë! Do shkoj edhe njëherë tjetër për kontroll dhe shpresoj të më dalë mirë. Tani unë shkoj vetë në shkollë, pa ndihmën e nënës dhe çantën e ngre vetë.

Tani i bëj vetë të gjitha gjërat. Jam shumë e lumtur dhe bëj një jetë si të gjithë shoqet dhe shokët e mi. Kam parë në emision Joridën, vajzën nga Ballshi e cila vuante nga i njëjti pro. blem si i imi. Ajo kërkonte ndihmë dhe shprehej se ndihej e frikësuar, i them që të mos ketë frikë, por të bëhet e fortë dhe t’ia dalë, për vete dhe për prindërit e saj.

Uroj që shqiptarët ashtu si mua, ta shohin Joridën si vajzën e tyre dhe ti vijnë në ndihmë. Edhe pse jam rritur pa prindërit e mi, unë nuk jam e mërzitur, ju kam ju, shokët dhe shoqet, mësuesit, gjyshen dhe gjyshin, veçanërisht profesoreshë Verën.

Një ditë do t’ua shpërblej edhe unë. Ndoshta në një ditë jo shumë të largët, do bëhem edhe unë si ju, që të ndihmoj njerëzit në nevojë, veçanërisht fëmijët e sëm. urë siç isha unë.

Ju premtoj se një ditë do tua shpërblej. Ju jam shumë mirënjohëse të gjithëve. Me respekt të madh, vajza juaj, Dajana

- PUBLICITET -