Basha në Korçë me sloganet e Enver Hoxhës: Si është rinia sot, do të jetë vendi nesër

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të turit të tij me të rinjtë, është ndalur sot në qytetin e Korçës.

 

Pasi i vodhi fillimisht idenë dhe sloganin “Nismës Thurje” , sot ai i është drejtuar të rinjëve korçarë me një slogan të kohës së komunizmit, kur vendi drejtohej nga Enver Hoxha.

 

Ndërkohë që fliste për arsimin si prioritet i çdo kombi që synon përparimin dhe prosperitet, Basha ka përmendur një nga sloganet e qena tepër masive në kohën e ish diktatorit Hoxha: “Si është rinia sot, do të jetë atdheu nesër”!

 

Gjë që tregon se sado frymë të re të ketë Basha, mësimet e PPSH-së (Partisë së Punës së Shqipërisë) dhe të udhëheqësit të “lavdishëm” Enver Hoxha, nuk i harron.
“Arsimi duhet të jetë prioriteti i çdo kombi që synon përparim. Si është rinia sot, do të jetë vendi nesër. Vendet e përparuara mbështesin arsimin parauniveristar me buxhet në rritje. Shqipëria është i vetmi vend, ku nuk ndodh kjo” tha ndër të tjera Basha para të rinjëve

XHUBLETA NË UNESCO, MALËSORJA: KRENARE, 150 VITE QË E KAM

Nga Senad Nikshiqi   Që prej 29 nëntorit të këtij viti xhubleta shqiptare, një veshje tradicionale e Malësisë së Madhe është e mbrojtur nga UNESCO,...

Receta e qofteve më të shijshme që keni ngrënë në jetë

Kjo është receta më e vjetër e përgatitjes së qofteve më të mira që keni ngrënë ndonjëherë. Duhen vetëm 20 minuta për t’i gatuar.   Përbërësit: 60...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...