Çmendet moti: Ditët me diell morën fund! E diela nis me shtrëngata

226

Ditët me diell morën fund! Kjo e dielë do të nisë me reshje shiu e shtrëngata, të cilat pritet të jenë intensive në qarkun Shkodër dhe Kukës.

 

Sipas Meteoalb, në qarkun Vlorë ato priten mesatare, ndërsa në qarqet e tjera do të jenë në përgjithësi të dobëta.

 

Kryesisht Veriu i vendit do të ketë reshje më të mëdha, të shoqëruara me shtrëngata. Sa i përket temperaturave, nuk do ketë ndryshime.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 22 °C

në vendet e ulëta: 15 / 24 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

Lexo edhe:   Merr fund drama e 7-vjeçares së sëmurë , OSHEE rikthen dritat në familje