Kontrata të reja, para dhe dashuri/ Shenja më me fat, horoskopi për muajin nëntor

Dashi

Dashuria: Prania e Venusit në tregon pothuajse për tërë muajin lejon që ata që kanë lindur në Dash të jenë shumë aktivë në dashuri.

Zemrat e vetmuara do të jenë në gjendje të përfitojnë nga kjo periudhë për të takuar njerëz të rinj, por ata do të duhet të dalin dhe të ndjekin vendet e reja. Dashuritë e reja që lindin në këtë muaj janë të destinuara të zgjasin një kohë shumë të gjatë. Ata që tashmë kanë një person për të dashur duhet të krijojnë një klimë më të mirë për të përfshirë personin e zemrës të jetojë emocione së bashku. Fatkeqësisht kundërshtimi i Marsit deri në dekadën e dytë të nëntorit do të krijojë disa keqkuptime të vogla dhe në një nivel seksual gjërat nuk shkojnë shumë mirë.

Puna: Ky muaj në punë premton të jetë shumë interesant, edhe nëse pozicioni i Mërkurit në qiell nuk është shumë i favorshëm për të lidhur kontrata të mira dhe për të bërë marrëveshje të reja. Falë Jupiterit është megjithatë e mundur të shfrytëzohen mundësitë më të mira dhe të arrihen rezultate të shkëlqyera në një nivel ekonomik. Gjatë dy javëve të fundit të muajit është e mundur të kryhen disa projekte dhe të arrihet një potencial i mirë fitimi. Suksese të mëdha për ata që punojnë në botën e artit, do të ketë mundësi për tu dalluar.

Demi

Dashuria: Fillimi i Nëntorit nuk sjell shumë risi në dashuri për ata që lindin nga shenja. Për ata që kanë patur një krizë, vetëm në fund të muajit do të jetë e mundur të gjesh një klimë më të mirë, si në nivelin sentimental, ashtu edhe në atë familjar. Edhe për zemrat e vetmuara, ka shumë pak tipare të reja por gjatë javës së fundit diçka do të lëvizë. Ata që janë tashmë në çifte duhet t’i kushtojnë vëmendje monotonisë që mund të shkaktojë keqkuptime dhe grindje të vështira për t’u zgjidhur. Për të luftuar pjesën e parë të muajit pa përfshirje emocionale, horoskopi ju këshillon të bëni një udhëtim të shkurtër ose të organizoni një darkë romantike për të dashurin tuaj.

Puna: Në këtë muaj mund të ketë komplikime në punë, por ne duhet të armatosemi me guxim dhe të mos bëjmë një hap prapa nga idetë tona. Situata profesionale dhe ekonomike sigurisht që do të përtërihet, por duhet të presim. Sidoqoftë, mundësi të reja profesionale janë në rrugë të mbarë, megjithëse do të këshillohet të vlerësoni se cilat janë me të vërtetë më të mirat. Yjet ju ftojnë të mos hiqni dorë dhe të jetoni këtë periudhë me qetësi, duke shmangur shpenzimin e parave në mënyrë të panevojshme. Shmangni fillimin e investimeve të pasigurta financiare që mund të çojnë në probleme të mëtejshme në këtë kohë.

Binjakët

Dashuria: Në këtë muaj ndjenjat kthehen të jenë protagoniste për binjakët dhe historitë e lindura rishtas mund të jenë të rëndësishme. Nga fillimi i nëntorit duket pozitiv dhe për ata që duan të forcojnë lidhjen, gjestet e dashurisë dhe pasionit do të jenë të mjaftueshme. Nëse edhe këto strategji nuk japin rezultate, është më mirë të mos i detyroni ato dhe t’i lejoni gjërat të ndjekin rrugën e tyre. Sidoqoftë, është një kohë e mirë për të ndaluar dhe reflektuar dhe dëgjuar zemrën tuaj. Beqarët do duhet të shohin së brendshmi përpara se të hedhin hapin e parë. Yjet, megjithatë, janë pozitivë dhe dikush me të vërtetë mund të bjerë në dashuri!

Puna: Në punë muaji fillon me disa pakënaqësi të vogla me binjakët. Sidoqoftë, ata që lindin nga shenja nuk duhet të ndjehen të bllokuar nga dyshimet dhe pasiguritë, përkundrazi ata duhet të vazhdojnë, sepse ka ndryshime në rrugë dhe gjithashtu mjaft të favorshme. Disa propozime mund të konsiderohen dhe madje fitimet mund të rriten. Koha e shkëlqyeshme për të hequr qafe modelet që kanë vazhduar për ca kohë dhe për të zgjidhur disa çështje përfundimisht. Do të jetë gjithashtu e mundur të ndiqni me një angazhim më të madh një projekt që është i dashur për ju.

Gaforrja

Dashuria: Nga pikëpamja e ndjenjave, muaji Nëntor për Kancer është shumë i qetë. Pas datës 20 të muajit pasioni do të jetë shumë i lartë dhe takimet do të favorizohen. Ata që kanë filluar një histori të re do të duan të vazhdojnë me këmbët e tyre në tokë, ndërsa ata që kanë provuar një ndarje do të preferojnë të jetojnë aventura. Sidoqoftë, optimizmi dhe besimi do të jenë dy cilësi shumë të rëndësishme për tu konsideruar dhe absolutisht nuk duhet të jenë shumë sipërfaqësore në marrëdhëniet ndërnjerëzore. Për zemrat e vetmuara nuk do të jetë e lehtë të dilni jashtë dhe të gjeni njerëz të rinj për të bërë miq. Sidoqoftë, mund të ketë takime të mira rreth fundit të muajit.

Puna: Në vendin e punës, Dielli dhe Mërkuri punojnë për ata që kanë lindur në shenjë, duke favorizuar mundësi. Gjatë këtij muaji do të jetë e mundur të fillojnë projekte të reja, por do të duhet të punojnë shumë për t’i bërë të gjitha javët shumë produktive. Rezultatet do të jenë atje dhe gjithashtu mund të sjellin fitime të mira. Deri në fund të muajit, do të ketë disa lajme të mrekullueshme, të cilat mund të jenë një marrëveshje e re, një kontratë e re, ose një bashkëpunim i ri në lidhje me një projekt të rëndësishëm. Edhe nëse duhet ta luftojmë do ia vlej.

Luani

Dashuria: Muaji nëntor fillon me disa tensione në dashurinë për Luanin. Kjo është arsyeja pse është më mirë të shmangni diskutimet me partnerin. Edhe në ditët e një nervozizmi më të madh, horoskopi fton çiftet që kanë qenë së bashku për një kohë të gjatë për të kërkuar bashkëpunim. Por gjithashtu mund të ndodhë që të kemi mendime diku tjetër, megjithëse dashuria nuk mungon, dhe kjo gjithashtu mund të shkaktojë fundin e një marrëdhënieje. Një zgjidhje për të shpëtuar marrëdhënien mund të jetë të kaloni më shumë kohë në intimitet, mbase duke u zhvendosur në një udhëtim jashtë qytetit, ose një mbrëmje romantike për të zgjuar pasionin. Beqarët do kenë shumë mundësi rreth mesit të muajit për të filluar vizita të reja.

Puna: Në vendin e punës, ata që lindin në shenjë jetojnë një muaj me mundësi të mëdha pune. Do të ketë kushtet e duhura për të qenë konkurrues dhe për të kapërcyer sfidat. Është gjithashtu koha e duhur për të menduar për një projekt që ishte lënë mënjanë dhe që tani mund të zbatohet. Sipas horoskopit, është e mundur të ndiqni situata konkrete për të pasur sukses dhe të përqendroheni në nisma që mund t’i japin shtysë situatës aktuale ekonomike. Duke filluar nga dekada e parë të gjitha situatat do të jenë më të qarta falë rregullimit të shkëlqyeshëm të planetëve.

Virgjëresha

Dashuria: Muaji për Virgjëreshën premton të jetë plot konfirmime në dashuri. Njerëzit të cilët janë në dashuri mund të përjetojnë momente gëzimi dhe emocione të mëdha. Situata përmirësohet për ata që kanë patur një krizë. Në këtë periudhë, zgjedhjet mund të bëhen bazuar në dëshirat e dikujt për të arritur qetësi. Ata që janë të pavendosur midis dy raporteve më në fund do të marrin një vendim. Java e fundit e nëntorit është veçanërisht e favorshme, në të cilën do të mbizotërojë optimizmi dhe pozitiviteti. Beqarët mund të mbështeten në një qiell të favorshëm për të bërë takime të reja dhe shpresojnë të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Sa i përket punës, ata që lindin nën shenjën e virgjëreshës mund të marrin vendime që vijnë si rezultat i një situate që po vazhdon me muaj. Ata që kanë pasur vështirësi për ca kohë mund të gjejnë mashtrime të ndryshme për të zgjidhur shumë situata në favor të tyre. Ata që presin përgjigje, përparime në karrierë ose bashkëpunime të reja mund të kenë një shans të mirë për të patur përgjigje pozitive. Ata që kanë lindur në shenjë që kanë punuar shumë mund të marrin oferta të mira. Të rinjtë mund të mbështeten në një situatë të mirë dhe të jenë në gjendje të marrin edhe një punë më të qëndrueshme.

Peshorja

Dashuria: Në këtë muaj të nëntorit duhet të jemi të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse dikush ka përjetuar një krizë kohët e fundit. Është koha për të rikuperuar një raport para se të jetë vonë, për të zgjidhur situatën edhe nëse në këtë periudhë ka kaq shumë ndryshime. Nervozizmi i bën të vështira marrëdhëniet me anëtarët e familjes, veçanërisht nëse ka çështje në lidhje me trashëgiminë ose ndoshta probleme ekonomike. Prandaj, maturia është thelbësore për të shmangur hapat e rremë. Beqarët mund të kenë diskutime me disa ish. Sidoqoftë, ata nuk do të hezitojnë të marrin vendime drastike.

Puna: Në punë është koha për zgjedhje dhe gjithashtu ato të rëndësishme. Ata që kanë lindur nën këtë shenjë mund të vendosin të mbyllin situatat që nuk po shkojnë mirë dhe të fillojnë të reja. Në këtë periudhë nevoja për të ripërcaktuar rolin e një personi është duke u bërë më e fortë, por edhe për të dëgjuar aspiratat e dikujt. Disa madje mund të zgjedhin të mbyllin atë që është e gabuar për të hequr qafe një barrë, të tjerët mund të përfitojnë nga ndryshimet për të përmirësuar pozicionin e tyre të punës.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri, ata që kanë lindur nga shenja që kanë qenë në krizë këtë muaj, mund ta kapërcejnë atë më mirë, duke pasur parasysh qiellin e favorshëm. Ata që kanë një marrëdhënie të fortë bazuar në ndjenja do të favorizohen, ndërsa ata që përjetojnë vetëm tërheqje fizike, së shpejti do ta shohin infatuzionin të zhduket. Sipas horoskopit ata që janë beqarë, në vend të kësaj mund të kenë më shumë mundësi, por do të duhet të përfshihen dhe të hapin zemrat e tyre për njohje të reja. Edhe pse fillimisht mund të jetë e ndërlikuar, megjithatë është mënyra më e mirë për të filluar besimin. Por kini kujdes nga njerëzit e rremë!

Puna: Në këtë muaj të nëntorit Mërkuri dhe gjithashtu Dielli ofrojnë shanse të shkëlqyera për të përparuar në punë sepse kur ka optimizëm, atëherë vjen fati. Ata që janë të pakënaqur duhet të qëndrojnë në këmbë, yjet na ftojnë të jemi të durueshëm dhe të shohim gjithçka nga një këndvështrim tjetër. Ata që kanë ndërmarrë përvoja të reja duhet të konsiderojnë nëse është mirë t’i zbatoni ose t’i ndaloni ato. Shumë nga shenjat janë në pritje të konfirmimit, ndërsa ata që tashmë kanë një punë të mirë mund të përmirësojnë marrëdhëniet me kolegët dhe të bashkëpunojnë së bashku për projekte të reja.

Shigjetari

Dashuria: Në dashuri, ata që kanë lindur nga shenja këtë muaj do të jenë në gjendje të provojnë situata të reja, ndërsa ata me një lidhje afatgjatë mund të duhet të rishikojnë diçka. Sidoqoftë, për t’i dhënë jetë marrëdhënieve, është thelbësore të dialogoni me qetësi dhe të merreni me partnerin në çdo çështje, pa u fshehur pas gënjeshtrave. Edhe nëse ka keqkuptime të vogla ato lehtë mund të tejkalohen nëse diskutohen menjëherë. Qielli është gjithashtu i favorshëm për beqarët që mund të bëjnë takime me fat dhe të përjetojnë emocione të forta.

Puna: Pas dy javëve të para, muaji Nëntor shpall lajme të mira në sferën e punës të atyre që kanë lindur nga shenja. Yjet në këtë periudhë në fakt njoftojnë mundësinë e bërjes së zgjedhjeve të rëndësishme të punës, si për ata që vendosin të fillojnë biznesin e tyre, ashtu edhe për të vazhduar punën nën varësi. Kështu që shumë mundësi po vijnë për të marrë rrugë të reja, por do të duhet një pjesë e mirë e energjisë për t’i ndjekur ato. Njerëzit më të guximshëm do të jenë në gjendje të marrin vendime të duhura pa u ndikuar nga të tjerët. Ata që kanë pasur probleme gjatë këtij muaji të fundit, me siguri do të jenë në gjendje t’i zgjidhin ato.

Bricjapi

Dashuria: Në muajin nëntor dashuria nuk është shumë interesante për Bricjapët, përkundrazi mund të ishte plot komplikime. Venusi shpall një periudhë në të cilën ndjenjat janë pengesë për përmbushjen personale. Problemet dhe keqkuptimet do të lindin me partnerin, i cili mund të intensifikojë dhe prishë një marrëdhënie sentimentale. Kushdo që e di se si të presë, do të jetë akoma në gjendje të jetojë një marrëdhënie dashurie shumë të kënaqshme, por vetëm në fund të muajit gjërat do të përmirësohen. Në këtë periudhë, në fakt, Venera do të jetë më pozitive dhe madje beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat dhe të takojnë njerëz të rinj dhe interesant.

Puna: Periudha e shkëlqyer për punë, me Mërkurin dhe Marsin e favorshëm lindja e shenjës do të animohet nga shumë vendosmëri dhe një dëshirë e fortë për t’u përfshirë në shumë projekte. Asnjë mundësi profesionale nuk do të duhet të refuzohet, veçanërisht nëse ka të bëjë me të ardhmen. Ata që kërkojnë një punë më të mirë do të jenë në gjendje të kenë kontakte dhe marrëveshje të reja dhe ata që do të mbështesin një intervistë pune do të kenë një probabilitet të lartë për t’u punësuar. Fitime vijnë për profesionistët e pavarur të cilët gjithashtu mund të rrisin numrin e klientëve dhe gjithashtu kanë mundësi të shkëlqyera për të nënshkruar marrëveshje që sjellin kënaqësi.

Ujori

Dashuria: Një kohë e bukur për ndjenjat, Venera është aktive pothuajse gjatë gjithë muajit dhe sjell një lajm pozitiv. Zemrat e vetmuara mund të përpiqen të mashtrojnë dikë dhe të kenë shumë shanse të fitojnë zemrën e personit të dëshiruar. Ekzistojnë gjithashtu mundësi të shkëlqyera për të bërë miq të rinj që mund të bëhen më të rëndësishëm në të ardhmen e afërt. Sidoqoftë, mund të ketë keqkuptime mes çifteve për shkak të mungesës së dialogut. Për fat të mirë, pasioni dhe gjallëria do të heshtin çdo dyshim dhe së shpejti ata që lindin në shenjë do të gjejnë qetësi dhe paqe edhe pas një stuhie të vogël.

Puna: Muaji është pak i komplikuar për sa i përket punës, sepse ka pak zhvillime të reja në sektorin profesional. Kundërshtimi i Mërkurit mund ta bëjë të veshtire avancimin e një projekti, por në çdo rast do të jetë më mirë të verifikoni që ju keni atë që duhet për ta përballuar. Prandaj, duhet t’i kushtojmë vëmendje të madhe situatave profesionale dhe parave që dalin nga xhepat, sepse disa projekte nuk janë akoma të favorshme dhe duhet të përparojmë me shumë kujdes, duke shmangur kurthet dhe iluzionet. Kushdo që pret një shumë parash që nuk arrin do të bëjë më mirë të pezullojë fillimin e një projekti.

Peshqit

Dashuria: Fatkeqësisht, Venera në këtë periudhë nuk është shumë pozitive me ata që lindin nga shenja dhe sqarimi i saj astrologjik mund të krijojë disa komplikime në një nivel sentimental. Në marrëdhënien në çift nuk do jetë e lehtë të menaxhosh ndjenjat nëse ka keqkuptime që kanë vazhduar për një kohë të gjatë. Prandaj është mirë të jesh shumë i kujdesshëm dhe të përpiqesh të kuptosh nevojat e partnerit. Shumë fërkime mund të çonin në një prishje sentimentale. Në nivelin seksual marrëveshja është shumë e ulët dhe vetëm përmes dialogut mund të gjendet një zgjidhje për problemet e ndryshme. Beqarët që kanë qenë vetëm për ca kohë, në vend të kësaj do të kenë disa mundësi për të takuar personin i cili do të jetë në gjendje të qëndrojë pranë tyre.

Puna: Dikush ju del përpara për të propozuar marrëveshje të reja por vetëm projektet që fillojnë nga viti i ardhshëm do të duhet të vlerësohen, kur edhe Jupiteri do të jetë pozitiv për shenjën. Gjëja më e mirë tani do të ishte të qëndroni të qetë dhe të prisni, por sidoqoftë do të jetë e mundur të përfitoni nga disa mundësi të mira për të punuar dhe të fitoni një shumë të drejtë parash.

SHKODËR/ BËNI KUJDES NGA VIROZAT E STINËS, MË TË RREZIKUARIT JANË FËMIJËT

Me ardhjen e stinës së pranverës bashkë me të vijnë edhe virozat e stinës. Moshat që janë më të prekshëm nga këto viroza janë...

Futbollisti shqiptar surprizon Luiz EJLLIN në shtëpinë e Big Brother (MESAZHI)

Tashmë reality shoë “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë edhe futbollistët që nuk mungojnë herë pas here në rrjetet sociale duke treguar banorin e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME