“Do bashkohej me prindërit”/ Ky dyshohet të jetë adoleshenti që u shua në kamion bashkë me 38 të tjerë

Motra e madhe e nj 15-vjeçari nga Vietnami druhet se adoleshenti është mes atyre që ndërruan j/etë brenda kamionit në Britaninë e Madhe.

 

Adoleshenti Nguyen Huy Hung mund të jetë viktima më i vogël i tragjedisë që mori je/tët e 39 personave të cilët u gjetën pa shenja je/te në një triler-frigorifer në Essex të mërkurën e shkuar.

 

Familja e 15-vjeçarit thotë se ai donte të bashkohej me babain Nguyen Huy Tung dhe të ëmën Nyguen Thi Huyen të cilët jetonin ilegalisht në Angli.

 

Në një kohë që kjo çështje nuk është konfirmuar nga policia në Angli, policia vietnameze po mbështesin në shtëpinë e të afërmve të tij në fshatin e largët të Cuong Gian.

 

Motra e tij e madhe, 16-vjeçare, e cila jeton në Kore shkruante në një postim të sajin në Facebook:

 

Vëllai im u nis nga Franca për në Angli dhe nuk kemi mundur të lidhemi me të më që atëherë.”

- Publicitet -

TE TJERA

spot_img