Pas 11 vitesh, Eneda Tarifa jep lajmin e bukur për…

Hera e fundit kur këngëtarja Eneda Tarifa performoi në festivalin e “Këngës Magjike”, ishte viti 2008, pra 11 vite më parë. Ajo mori pjesë me këngën “Zëri im” dhe pas një konfrontimi me Ardit Gjebrean, vendosi të largohej.

Asokohe, Eneda u shpreh se sistemi i votimit penalizoi dy artistë të kalonin në finale dhe kur u pyet nga Gjebrea të tregonte emrat e artistëve që ajo po mendonte, këngëtarja vendosi të tërhiqej nga gara. Mirëpo, kjo i ka ngelur të shkuarës, pasi Eneda do të rikthehet sërish pas 11 vitesh në “Këngën Magjike”.

Ajo do të marrë pjesë si një nga artistët “Big” këtë vit, ndërsa ende nuk është zbuluar kënga me të cilën do të konkurrojë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Kjo është artistja e vetme shqiptare që kryeministri Rama ndjek në Instagram (FOTO)

Kryeministri Edi Rama është aktiv në të gjitha rrjetet...

Ndahet nga jeta nga semundja e rende vajza e shrimtarit te madh Shqiptar

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija...