“Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër”/ Fëmija 3-vjeçar bie nga kati i dytë, shpëton mrekullisht

“Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër” është shprehja që i shkon më shumë për shtat një djali 3-vjeçar nga India.

3-vjeçari po luante me disa të afërm të familjes në tarracën e apartamentit të tij, kur papritur u afrua në anësore dhe ra nga kati i dytë, një lartësi prej më shumë se 35 metrash.

Por, mesa duket fati ka qënë duke luajtur me të gjithashtu, pasi pikërisht në atë moment në rrugën ku 3-vjeçari do të binte, po kalonte një burrë me triçikël mbi të cilën vogëlushi ra, në ulëse.

I habitur me atë çfarë pa, burri i triçiklit së bashku me babanë e djalit të vogël i cili zbriti shkallët me një frymë, menjëherë iu afruan për ta parë nëse ishte gjallë.

Për fat të mirë, vogëlushi shpëtoi pa as më të voglin lëndim, kurse familja e tij ka falënderuar shoferin e triçiklit.

TE TJERA

spot_img