Blendi Fevziu shkoi tek Luana mbrëmjen e sotme, ku tha c`kishte për të thënë për Ramën, Berishën e Veliajn!

230

Gazetari dhe moderatori I njohur I Tv Klan sot zgjodhi te shfaqej në ekranin e Top Channel dhe emisionin “ Shiko kush luan“ të Luana Vjollcës.

Blendi Fevziu ka qenë mjaft konciz në përgjigjet e tij për pyetjet e bëra lidhur me tre figura të politikës shqiptare, të cilët I ka pasur të ftuar dhe vetë në studio: Edi Ramën, Sali Berishën dhe Erjon Veliajn.

I pari sipas tij, nuk është tip I lehtë për tu intervistuar; “ Rama e con intervistën aty ku do ai“! Për Berishën kishte këtë përcaktim: “ Ka një parim, ti më pyet për cfarë do ti, unë të përgjigjem për cfarë kam në mend“! Më I “buti“ në këtë drejtim, sipas Fevziut është kryetari I bashkisë: “ Erjon Veliaj është më “soft“, nuk është problematik në intervistë“, ka thënë ai.