Qëndroi 7 vite në koma, tro ndit mjekët me fjalët që thotë kur zgjohet

810

Landon Whitley qëndroi në koma të thellë për 7 vite me radhë.

Ai ra në koma për shkak të një aksi, denti të tme. rrshëm teksa udhëtonte me prindërit e tij. Ata humbën të dy jetën në vend.

Nëna e re i rrëfen mamisë Razije presionin nga vjehrra: Më thotë se nuk ma ndjen për beben.

Djali mori goditje të shumta në kokë dhe enjta që pësoi bëri që mjekët të kishin shumë pak shpresa se ai mund të zgjohej.

Për mjekët ka qenë një mrekulli zgjimi i tij, madje ata kanë ngelur të tro, nditur nga fjalët që djali ka thënë kur është zgjuar.

“E di qe mami dhe babi im kane vdekur,une isha ne qiell dhe i takova,ato me thane tani eshte koha qe ti te zgjohesh” eshte shprehur Landon.

Lexo edhe:   Mbyllet kompania ‘Plus’, çfarë do ndodhë me klientët?