HYRJELAJME“Jam mashkull dhe më pëlqejnë meshkujt, s’mund të ndryshoj”, “shpërthen” blogeri shqiptar

“Jam mashkull dhe më pëlqejnë meshkujt, s’mund të ndryshoj”, “shpërthen” blogeri shqiptar

Blogeri shqiptar, Dario Doka bëri zhurmë nëpërmjet një postimi në Youtube, ku deklaronte: “Jam gay”.

I ftuar në emisionin “Pop Culture”, Dario ka folur për karrierën e tij si grimier dhe për homoseksualitetin e tij.

“Unë jam mashkull dhe më pëlqejnë meshkujt. S’mund të ndryshoj! Unë dua të , askush nuk mund të vendosë nëse duhet të kem a jo, vetëm Zoti e vendos këtë. Fakti që jam gay nuk të bën të mos kesh fëmijë. Do bëhem me fëmijë dhe pik”- ka thënë Dario shumë i vendosur.

Veç kësaj, grimier ka treguar se është mbështetur nga nëna e tij dhe i ka qëndruar mjaft pranë. Por në anën tjetër, me babain e tij nuk ka asnjë kontakt prej disa vitesh.

TE TJERA

spot_img