Aktorja e njohur Olta Gixhari është shumë e dashur për publikun. Kjo edhe në sajë të natyrës së saj mjaft ekstravagante e njëkohësisht karizmatike.

Olta është shumë aktive në rrjetet sociale, nga ku shpesh poston foto mjaft të bukura. Ajo po ashtu është e lidhur shumë me ndjekësit e saj, dhe i jep atyre hapësirën për t’a pyetur mbi jetën private.

Ditën e sotme Olta përmes një instastory na ka zbuluar se një nga fansat i ka propozuar martesë. “A do të martohesh me mua”,-ka qenë kjo pyetja e fansit, së cilës aktorja bukuroshe nuk i ka kthyer një përgjigje ekzakte. “Di të gatuash”,-ka shkruar ajo, duke na lënë të kuptohet se kriteri i saj i vetëm është gatimi.