Shenjat e Horoskopit që “mbarojnë” të kursejnë dhe ato që shpenzojnë për luks

230

Business Insider ka bërë një klasifikim të shenjave zodiakale duke u bazuar se cilat janë të prirura të kursejnë më shumë dhe cilat janë ato që duan luksin. Dashi:

I pëlqen të bëjë shopping luksoz, pothuajse në mënyrë kompulsive. Blen duke u bazuar vetëm tek emocionet Demi: Është natyrë materialiste, e do luksin. Shopping ‘loë cost’ nuk bën për këtë shenjë. Binjakët: Shpesh lunatikë dhe kapriçozë, nuk janë kursimtarë të mirë! Gaforrja: Është shenjë kursimtare, vështirë të blejë pa racionim.

Luani: Është një shenjë shumë ambicioze, tenton të kursejë për t’u përqëndruar tek diçka luksoze dhe më pas të shpenzojë më shumë. Virgjëresha: Kjo shenjë kursen, ndonjëherë më shumë se duhet. Vështirë t’i dorëzohet ndonjë kënaqësie të vogël. Peshorja: Me shpirt shumë rinor, kjo shenjë shpenzon shumë për eventet që kanë të bëjnë me mbledhjet e miqve. Akrepi: Një shenjë gentlemen-e si kjo, preferon të mos flasë për çështje materiale si paratë ose si t’i kursesh apo shpenzosh ato.

Shigjetari: Nuk bazohet shumë tek materializimi i parasë, por tek cilësia e përvojave. Bricjapi: Ka një qëndrim shumë negativ ndaj atyre që shpenzojnë për gjëra të tepërta apo ekscentrike. Ujori: Shumë bujar dhe ëndërrues, ujori ka tendencë të shpenzojë më shumë se sa fiton! Peshqit: Zakonisht janë të shpërqëndruar dhe nuk mendojnë shumë për paratë e aq më tepër t’i kursejnë ato.

Lexo edhe:   Ju pret një Dashuri e Dështuar nëse Lidhesh me këto Shenja…Janë TRADHËTARË të Lindur!