“E di që s’do ta aprovosh”, Aurela Gaçe i nxjerr sekretin stilistit të njohur shqiptar

195

Aurela Gaçe është një ndër emrat më të njohur për publikun shqiptar, e cila ka vite në skenë dhe publiku e do njësoj si në fillimet e saj. Ajo numëron mijëra ndjekës në profilin e saj në Instagram, ku ka ndarë së fundmi një sekret të mikut të saj, stilistit Joni Peçi.

Aurela e ka uruar Jonin për suksesin e tij, duke i zbuluar edhe diçka që ai kërkonte ta mbante sa më të fshehtë nga publiku. Joni nuk dëshironte në asnjë mënyrë të zbuloheshin bamirësitë e tij, mirëpo Aurela s’e ka mbajtur dot për vete.

“Mbrëmë ti miku im shënove një tjeter sukses, por ajo qe dua njerezit te dinë, eshte se ti je i rralle . Si njeri.

Ne kemi 10 vjet qe bashkepunojme , e kemi njohur e provuar njeri- tjetrin ne te mirë e në të keq, prandaj jam e lumtur për ty. E di qe ti tani nuk do t’a aprovosh kètè qe do të tregoj kêtu . Nje here, dikush kerkoi ndihme. Per nje femije te semure. Une fillova t’u kerkoj miqve artiste të me bashkoheshin e shume nga ata ishin gati . Te kerkova ndihme edhe ty.

E ti pagove ne fshehtësi gjithè cfare i duhej femijes. M’u lute te mos i tregoja as prinderve te femijes,sepse e mira behet pa u marrë vesh. Une dua ta tregoj kete gje, sepse dua t’a dine te gjithe qe perveçse je talent i padiskutueshem,

ti jep nga vetja jote perdite . Edhe per ne , te skenes, sa shume ke bere, edhe kur s’kishim, edhe kuar kishim. Sepse ti je kaq njerezor. Ti je kaq mirenjohes per ata qe kane qene prane teje ne kohe te veshtira. E di sepse kam 10 vjet qe te njoh.”- ka shkruar Aurela në postim, dukr i treguar të gjithëve cilësitë e mira të mikut të saj.

Lexo edhe:   I kanë dërguar mijëra mesazhe, Arbana Osmani “bën të lumtur” Sali Berishën dhe Lul Bashën