E pabesueshme, Shqipëria ndëshkohet në minutat e fundit

222

90’+4′ Mbyllet takimi.

PUBLICITET

90′ Kjo nuk duhej. Ndëshkohemi në momentin më të mirë nga Tosun. Strakosha bën një dalje të gabuar dhe e pësojmë nga kjo gafë. Përplas Ismajlin dhe topi shkon në rrjetën e boshatisur.

 

86′ Manaj, Manaj dhe sërish Manaj. Tjetër aksion i mrekullueshëm nga kuqezinjtë, shpërdorohet nga sulmuesi.

 

80′ Tjetë rast fantastik për Manajn që mund të gjendej i vetëm me portierin, por tani nuk e mbajnë më këmbët.

76′ E pabesueshme. Roshi tregon brilant në krahë dhe gjen Manaj me portën e boshatisur, por nuk i ka gjetur topit kohën e duhur. Të gjithë duart në kokë. Nuk e beson as vetë Manaj, si e humbi?

72′ Largohet Memushaj dhe vendin e merr Abrashi.

71′ Krosë e rrezikshme e Veselit, por nuk kordinohet Cikalleshi.

 

63′ Si je shndërruar Frederik Veseli? I pakalueshëm, ndërsa tani heq golin e sigurt. Në një kundërsulm befasues të turqëve dhe kur duhej të mbante dy rivalë, i ndalon në mënyrën më të mirë. Brilant!

60′ Ylimaz vjen me një tjetër goditje nga afërsia e zonës, por për t’u harruar kordinimi.

56′ Vjen zëvendësimi te Shqipëria. Roshi në vendin e Lenjanit.

48′ Kundërsulm fantastik i Shqipërisë me krosimin e Bares që shkon te Lenjani, por ky i fundit nuk e kontrollon mirë topin brenda zonës. E thjeshtë për Demiral për ta ndalur.

46′ Nis e dyta.

 

45’+5′ Mbyllet pjesa e parë 0-0. Kjo Shqipëri na kishte munguar kështu.

45’+4′ Predha e Rei Manajt nga goditja e dënimit, por Meret ka bërë mrekullinë. Rasti më i rrezikshëm deri tani.

PUBLICITET