VIDEO/ Krimi që tronditi Kavajën, flet Marsida Qatja: Ja ç’ndodhi brenda banesës, po darkoja me Bledin dhe dy burra të tjerë kur…

E konsideruar si “mollë sherri” për ngjarjen që tr onditi qytetin e Kavajës, Marsida Qatja ka folur për të treguar versionin e saj të ngjarjes së rëndë.

Në intervistën për “News24”, 30-vjeçarja tregoi disa nga detajet për ngjarjen ku u v ra 41-vjeçari Dritan Haxholli dhe u pl agos polici Bledar Toçi.

Ajo tha se 41-vjeçari Haxholli hyri nga dritarja dhe që lloi me breshëri kall ashnikovi, por u vr a nga polici Toçi, që ishte duke darkuar me Qatjan dhe dy burra të tjerë.

“Ndjehem shumë keq. Jo pa qëllim doja të kontaktoja me ju, sepse nuk janë të vërteta fare që ishte ish i dashuri. Personi na kër cënonte, i binte dritares. Kërkova ndihmën e Bledarit, meqë ishim shokë. Nuk mendoja se do arrinte situata deri këtu.

Bled tha se do më ndihmonte, meqë isha femër e vetme, me fëmijë. Dritani i ra dritares me ar më, unë i kërkova të hynte brenda. Ai filloi të që llonte. Do na vr iste dhe mua me djalin e vogël dhe Bledin, nuk kishte fëmijë e njerëz të tjerë brenda”, tha Qatja.

TE TJERA

spot_img