“Intelektualja Doktoresh Monika ” ngatërron “idiokracinë” me idiotët dhe si i kishte fituar zgjedhjet Ramushi…që s’ka fituar kurrë

205

Monika Kryemadhi shikon ëndrra sikur ajo është Vjosa Osman dhe Luli Albin Kurti duke komentuar qëndrimin e opozitës për zgjedhje të parakohshme, duke hequr dhe një paralele me zgjedhjet që u mbajtën në Kosovë, mirëpo as nuki shikion as nuk dëgjon dhe i mendon shqiptarët të verbër dhe shurdhë, sepse është antipodi i të zgjedhurve në Kosovë dhe është faqja e zezë e vendit. Më e keq është se është kaq e idiotizuar, sa nuk kupton se kosovarët larguan kastën që i përngjet asaj dhe familjes së saj politike dhe paralelizmat janë vërtet qesharake deri në dhimbje.

 

Kurse kur flet për nivel intelektual, nuk ka humor më të madh, sepse doktoresha e mashtrimit hiqet filozofe, megjithëse duhet të shkoi para drejtësisë me mashtrimin me arsimimi mediokër të saj dhe bashkëshortit. Si analfabet funksionalë, turpërisht pa turp hiqen si “doktora” pa u lënë asgj mangut nga niveli intelektual, sivëllezërve të Kristali që blenin diplloma me bidona nafte

 

Madje, pasi largon Ramën zgjedh për socilistët… që sipas saj do të votonin më tepër për Pandeli Majkon apo Ditmir Bushatin.

 

Sipas Monikës, opozita e saj dhe e Lulit mund të arrijë një fitore të thellë, pasi do të marrë edhe votat e socialistëve të cilëve në rolin e filozofes u sygjeron edhe emra mbi drejtimin e partisë për ti rikthyer votat e të majtëve.

 

“Mos harroni që ka një ndryshim të madh midis z. Rama dhe z. Haradinaj, z. Rama ka fituar gjithmonë në kurriz të të tjerëve, ndërsa z. Haradinaj ka qenë nga ato familje që kanë sakrifikuar më shumë për pavarësinë e Kosovës. Janë 2 gjëra të pakrahasueshme, të krahasosh të pakrahasueshme me të krahasueshmen, përsa i përket angazhimit dhe dhënies ndaj shtetit të Kosovës dhe po të bëjmë një pyetje se çfarë i ka dhënë Edi Rama Shqipërisë, ai i ka dhënë Shqipërisë koncesione që po e vdesin çdo ditë ekonominë shqiptare.

 

Edi Rama i ka dhënë Shqipërisë shpërnguljen e qindra-mijërave të rinjve. Edi Rama i ka dhënë Shqipërisë injorancën, idiokracinë dhe mjafton të bëni një bilanc të të gjithë institucioneve nga kush personalitete drejtohen dhe cili është kontributi i tyre, jo vetëm në shoqërinë shqiptare, por dhe çfarë background-i universitar ka dhe pas tyre do të shikojmë që i gjithë onturazhi i z.Rama mund të përmblidhet me një sistem që përfaqësohet, dhe mund të futet si një term i ri, idiokracia shqiptare,” tha Kryemadhi në ABC news.

Të gjitha këto, injorancën, hajdutrin, krimin dhe idiotët nëpër instuticione na i lanë peshqesh kjëto mostra që sot sillet rrugve si balona pa bisht, të tmerruar jo nga pushteti i humbur por nga drejtsia që do o gjykoi një ditë sepsePopulli i ka gjykuar, duke i larguar nga karriget. /Ekskluzive.al