E frikshme! Moti më i keq në 60 vite pritet të godasë, ja çfare parlajmërojnë parashikuesit e motit

350

Britania mund të goditet nga dimri më i ftohtë, që nga viti 1963. Pritet që temperaturat të fillojnë të bien gjatë javës së ardhëshme.

- PUBLICITET -

 

Parashikuesit e motit paralajmërojnë se klima e eg.ër do të jetë më e keqja që shumë mund të mbajnë mend britanikët.

 

Pritet që bora të nisë këtë muaj, duke i përgatitur britanikët për një nëntor dhe dhjetor shumë sfidues.

 

Së pari, mbetjet e Uraganit Lorenzo do të godasin bregdetin perëndimor këtë fundjavë dhe më pas do të pasojnë ditët e shiut.

 

“Përgjatë fundjavës dhe javës së ardhshme duket se do të ketë shi të madh dhe erëra të forta herë pas here”, tha parashikuesi i motit, të Met Office, Greg Dewhurst për Mirror Online .

 

Reshjet e borës ishin të këqija në 1947.

- PUBLICITET -