Zbulohet roli i kryeministrit në filmin ‘I Love Tropoja’

Filmi i ri i Ermal Mamaqit “I Love Tropoja” është komentuar gjatë në media ende pa u publikuar, kjo pêr shkak të kastit që ai ka përzgjedhur për të qenë pjesë e këtij produksioni.

Një prej aktorëve do të jetë edhe kryeministri Rama. Së fundmi ëdhtë zbuluar se çfarë roli do të ketë Edi Rama në filmin e Mamaqit.

Kryeministri i cili u shfaq pak më parë në një foto me flokët e gjata, është një “personazh i fortë”, nga ata që nuk e zbatojnë ligjin.

Në film, ai do të luajë rolin e dajës së personazhit të Ermal Mamaqit, një djalë i urtë, por që merret peng për ta martuar pa dëshirën e tij.

“Prindërit e Ermal Mamaqit, ku rolin e të atit e luan aktori Bujar Asqeriu, janë nga Tirana, tipa civilë, madje nëpër ambientet e shtëpisë rrinë veshur lirshëm, vec me të brendshme (dhe jo më kot është evidentuar ky detaj). Ata i kërkojnë ndihmë dajës, që është Edi Rama, për të liruar nga pengmarrja djalin e tyre të cilin po e martojnë me zor. Atëherë Rama niset drejt vendit ku mbahet dasma. Shqyen derën duke i rënë me shqelm dhe këtu, sipas aktorëve, ai thotë: Nuk ka bir k*rve të më martojë nipin me zor”

Kryetari i bashkisë së Nju Jorkut live në “Kënga Magjike”, djali i tij një prej konkurrentëve

Premtimi se “Kënga Magjike” do të sillte surpriza në ekranin e Tv Klan në finalen e madhe, shkoi përtej pritshmërive. Teksa Ardit Gjebrea njoftoi...

Elvana Gjata tregon më shumë seç duhet, merr kritika: Zëri çfarë lidhje ka me atë veshje…? FOTO

Elvana Gjata është një këngëtaret më të kërkuara brenda dhe jashtë territoreve, ku ka shqiptarë. Këtë javë, ajo ndodhet në Gjermani dhe ka dhënë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME