Ndahet nga jeta aktorja shumë e njohur për shqiptarët

501

Është ndarë nga jeta aktorja e njohur meksikane.

Aktorja Beatriz Aguirre u nda nga jeta në moshën 94 vjeçare. Një nga rolet e saj më të dashura dhe më të njohura për shqiptarët ishte ai në rolin e gjyshes në telenovelën ‘Kujdes nga Engjëlli’

ose e njohur ndryshe si “Maricui” , telenovelë ku protagonistë ishin William Levy dhe Maite Perroni.

Aktorja kaloi në skenë më shume se 7 dekada duke sjellë role në kinema, teatër dhe në televizion.