Humbin dy turistë belg në Theth, prej dy ditësh asnjë kontakt me familjarët

219

Dy turistë belgë raportohet se kanë humbur kontaktet me familjarët e tyre prej dy ditësh, në zonën e Thethit.

- PUBLICITET -

Ata janë identifikuar si Elisabeth Bries dhe Gaspard Henry dhe që prej dy ditësh turistët kanë humbur kontaktet me familjarët e tyre.

Familjarët kanë provuar disa herë që të kontaktojnë, por ka qenë e pamundur dhe ata janë shqetësuar duke kërkuar më shumë informacion në vendin ku kanë qëndruar në Theth, por aty i është thënë se në 27 shtator në mëngjes janë larguar drejt Valbonës në këmbë.

Tashmë familjarët kanë lajmëruar edhe autoritetet përkatëse në Belgjikë dhe Shqipëri.

- PUBLICITET -