Rrebeshe shiu, çfarë parashikohet të ndodhë pasditen e sotme në të gjithë vendin

227

rebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do të përfshijnë vendin në orët e pasdites dhe deri mëngjesin e së martës.

 

“Meteoalb”, thekson se stuhitë e shiut do të vijojnë deri mesditën e nesërme, kur do të ketë një dobësim të ndjeshëm të intensitetit të shirave.

“Rrebeshe shiu dhe stuhi-afatshkurtra ere do të përfshijnë vendin në orët e pasdites dhe deri mëngjesin e së martës. Kjo situatë e motit mbetet prezent deri në mesditën e nesërme KUR pritet dobësim i ndjeshëm i intensitetit të shirave.

 

Era do të jetë e fortë me shpejtësi mbi 65 km/h duke sjellë probleme në brigjet detare”, thuhet në njoftimin e “Meteoalb”.