Rikthehen lëkundjet, tjetër tërmet trondit vendin

318

Pas gjithë ditës pa asnjë lëkundje, një tjetër tërmet është regjistruar te henen me epiqendër në Mamurras.

 

Pas disa orësh qetësi që prej tërmetit 4.4 në mesnatë, lëkundjet janë ndjerë sot në orën 16:55 rreth 15 kilometra nga Mamurrasi dhe 32 kilometra nga Tirana.

 

Ky tërmet ka qenë i vogël, 2.5 ballë i shkallës rihter, dhe konsiderohet si pasgoditje e tërmetit të madh të së shtunës.