Ja çfarë pritet ti ndodh Jozefina Topallit në Shkodër

Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi” nderon ish- kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli me çmimin e karrierës. Lajmi është bërë i ditur përmes një njoftimi që ka shpërndarë Rektorati i këtij universiteti.

 

Ceremonia pritet të zhvillohet me 25 shtator, në kuadër të një tradite të përvitshme të quajtur “Alumni 2019”. Topalli, e njohur për aktivitetin e saj politik në PD por edhe në Parlament, më herët ka qenë kancelare dhe pedagoge e “Luigj Guakuqit”.

 

Pa dyshim, është një nga ish- studentët më të njohur e më të suksesshëm të këtij universiteti dhe “Çmimi i Karrierës Alumni 2019” jepet pikërisht për këtë arsye. Topalli do të jetë e pranishme në këtë cermoni, duke i shtuar vetes edhe një tjetër certifikatë vlerësimi.

 

JIsh- kryetarja e Kuvendit është edhe një autoritet akademik, duke mbajtur titullin e lartë shkencor “Profesor Doktor”.

Lorenci tregoi se ka pasur lidhje me Keisin, Sabiani e degjeneron: Njeri që do vëmendje

Mbrëmjen e sotme u zbulua nga vetë Lorenci se ka pasur një lidhje mes tij dhe Keisit para hyrjes në Big Brother.   Ky lajm ka...

Receta/ Ja si të gatuani përshesh me gjel deti

Përbërësit për kulaçin: 1 kg miell 1 qepë 200 g gjalpë 50 ml vaj ulliri 1 lugë çaji sodë buke kripë ujë nenexhik piper i zi   Përbërësit për përsheshin: gjel deti rreth 3-4 kg lëngu...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...