Video/ Tërmeti tmerron “Live”gazetaren në studion e lajmeve

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik tronditi ditën e sotme Shqipërinë. Mësohet se tërmeti ka shkaktuar persona të lënduar dhe dëme materiale në disa qytetet të vendit.

 

Tërmeti i fuqishëm u ndihe dhe në Tiranë, duke bërë që qytetarët të dalin jashtë banesave.

Ndërkohë, gjatë lëkundjeve të tërmetit gazetarja e një televizioni ka kaluar momente frike teksa ishte “Live” duke transmetuar edicionin e lajmeve.

 

Por, dhe pse tronditjet ishin të forta gazetarja mundi të transmetonte lajmet deri në momentin e ndërprerjes së edicionit.

 

Sipas IGJEUM ky është tërmeti më i fortë i regjistruar në 20-30 vitet e fundit. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Gjirokastër, Pogradec, Fier, Dibër e Shkodër.

TE TJERA

spot_img