Serish te tjera lekundje te termetit ne Shqiperi

279

Një tjetër lëkundje e fortë tërmeti me magnitudë 4.4 ballë është ndjerë pak çaste më parë.

Lëkundja në fjalë kishte si epiqendër Detin Adriatik, 5 km larg qyteti të Durrësit. Kjo ka qenë lëkundja e tretë brenda pak kohësh.

Lëkundja e tretë ka shtuar edhe më tej frikën tek qytetarët, të cilët tashmë kanë lënë banesat dhe kanë dalë në qiell të hapur.