Lëkundjet sizmike ‘shkundin’ Shqipërinë, për 6 orë 12 tërmete

210

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e tërmetit në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik.

- PUBLICITET -

Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 12 lëkundje, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë pas dhjetëra persona të plagosur dhe disa banesa të dëmtuara.

Lëkundja e fundit është në orën 22:00 me epiqendër, 7 km në veri të Durrësit ose 32 km nga Tirana. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter.

- PUBLICITET -