Lëkundjet sizmike ‘shkundin’ Shqipërinë, për 6 orë 12 tërmete

Nuk kanë të ndalur lëkundjet e tërmetit në vendin tonë. Lëkundje sizmike vijojnë të jenë aktive në detin Adriatik.

Përgjatë ditës së sotme janë shënuar 12 lëkundje, ndërsa dy prej tyre kanë qenë tepër të fuqishëm duke lenë pas dhjetëra persona të plagosur dhe disa banesa të dëmtuara.

Lëkundja e fundit është në orën 22:00 me epiqendër, 7 km në veri të Durrësit ose 32 km nga Tirana. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME