Reagon Tahiri pas vendimit: As qesh dot e as qaj dot

175

Saimir Tahiri ka reaguar pas daljes nga Gjykata ku u dënua me 5 vite burg për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Ai u tha se gjykata nuk kishte këllqe ta shpallte të pafajshëm.
“Mesa kuptova, nuk jam kriminel, nuk jam trafikant, nuk jam pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, por meqenëse disa kushërinj kanë përdorur emrin tim, kam shpërdoruar detyrën.

As qesh dot dhe as qaj dot. Nesër ju ftoj të ndajmë bashkë. Më duket: je i pafajshëm por nuk kemi këllqe të ta themi. Kjo është vetëm maja e betejës time”, tha Tahiri.