Emigrante në Greqi, Evi Reçi tregon pse të gjithë habiteshin me punën e të ëmës

Këngëtarja dhe tanimë moderatorja Evi Reci ka treguar detaje lidhur me fëmijërinë e saj të kaluar në Greqi.

E ftuar në emisionin “Rreze Dielli”, Evi ka treguar se është përshtatur mjaft mirë me kulturën greke, kjo edhe falë profesionit të të ëmës.

Evi ka zbuluar se mamaja e saj punonte si mësuese violonçeli në një shkollë greke, gjë kjo që ka qënë e pazakontë për emigrantët.

“Greqia… ka qenë diçka shumë e bukur. Në atë kohë mami im punonte si mësuese violonçeli. Ishte diçka e çuditshme që një shqiptare të ishte muzikante në Greqi. Kjo sepse për fat të keq ishte lidhur ndryshe imazhi i shqiptarëve në atë kohë”.

TE TJERA

spot_img