HYRJELAJMEAKTUALITETSërish plazh! Temperatura arrijnë deri në 32 °C

Sërish plazh! Temperatura arrijnë deri në 32 °C

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot vendi ynë do të dominohet nga mot i kthjellët.

Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mesditës, kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut 1-15 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat pranë tyre era do të fitojë intensitet hera-herës e vrullshme deri në 25 m/s.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 16/30 Diell

Kukës 12/28 Diell pak re

Lezhë 16/30 Diell

Dibër 11/27 Diell pak re

Durrës 18/31 Diell

Tiranë 18/30 Diell

Elbasan 16/31 Diell pak re

Berat 15/32 Diell

Vlorë 17/30 Diell

Korçë 13/26 Diell pak re

Gjirokastër 14/32 Diell

Sarandë 18/31 Diell.

TE TJERA

spot_img