Ja demokratja e pare qe i beri “Like” fotos qe Merkel publikoi me Ramen

244

Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit me kryeministrin Edi Rama ka publikuar një foto në Instagram, ku tregoi se më tepër rreth vizitës.

“Kancelarja Merkel priti Edi Ramën, kryeministrin e Shqipërisë në Kancelari. Politikani është gjithashtu një artist dhe i solli Kancelaren librin e tij të fundit si një suvenir.”- thuhej në postimin e shpërndarë nga Merkel.

Fotoja menjëherë bëri xhiron e rrjetin, ndërkohë që ajo që vihet re është se ish-ministrja Maldinda Bregu ka pëlqyer në kohë “rekord” foton e ndarë nga Merkel me kryeminsitrin Rama.

Kujtojmë se pak kohë më parë ish-Ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka marrë detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.