Reshje shiu në gjithë vendin, por në 4 qarqe do ketë shtrëngata në dy ditët në vijim

287

I gjithë vendi është përfshirë nga mot tipik i stinës së vjeshtës, me temperatura të ulëta dhe reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkenave, priten reshje të dobëta në të gjithë qarqet e vendit të martën dhe të mërkurën. Reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në qarqet: Berat, Durrës, Elbasan dhe Lezhë.

- PUBLICITET -

 

Sot pasdite (e martë, dt.03) dhe nesër (e mërkurë, dt.04) pritet rrezik “I MODERUAR’’ në qarqet: Shkodër, Kukës, Lezhë dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjerë pritet rrezik “I ULËT’’ (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).
Në disa qarqe pritet rrezik “I LARTË” vetëm në zona të kufizuara, konkretisht në qarqet: Shkodër (Perëndim), Kukës (Lindje) dhe Fier (Perёndim).

- PUBLICITET -