HYRJELAJMEAKTUALITETLamtumirë verë! Nga sot nisin reshjet e shiut, bregdeti përshihet nga erëra...

Lamtumirë verë! Nga sot nisin reshjet e shiut, bregdeti përshihet nga erëra të forta

Kemi hyrë në muajin shtator dhe duket se vera është mbyllur përfundimisht. Tempereaturat janë ende të larta, por nuk do vijojnë të jenë kështu dhe për shumë kohë.

Sipas Meteoalb, sot pasdite do të ketë rrebeshe shiu në shumë zona të vendit. Meteoalb bën me dije se në pasdite zona qendrore dhe jugore e Shqipërisë do të mbulohet nga retë e zeza dhe do të këtë rreshje të dendura shiu.

Po ashtu parashikohet që gjatë natës të ketë forcim të erës në bregdetin e jugut me shpejtësi deri në 60 km/h duke sjellë trazim në brigjet detare.

TE TJERA

spot_img