Fitojnë miliona euro nga një selfie në Instagram, ja kush janë 10 personazhet më influencues në botë!

Kylie Jenner

Një milion e 266 mijë dollar, është shuma që përfiton 22 vjeçarja Kylie Jenner, për një postim në Instagram.

Ndërkohë ajo ndiqet nga 145 milion njerëz në të gjithë botën. Kujtojmë që të gjithë pjestarët e familjes së saj janë miliarder, ndërsa vet Kylie ishte miliarderja më e re e Amerikës sipas renditjes së Forbes, në 2018.

Ariana Grande

Postimi i këngëtares vlen 996,000 dollarë. 26-vjeçara ka 163 milion ndjekës nga e gjithë bota në Instagram dhe ka qenë një nga 30 yjet më të reja dhe më të pasura në botë për vite me rradhë.

Cristiano Ronaldo

Në vendin e tretë është futbollisti më i famshëm në botë. Një postim i tij në Instagram vlen 975,000 dollarë dhe profili i tij ndiqet nga 181 milionë fansa.

Kim Kardashian

Vetëm një fotografi e modeles me forma bombastike trupore, Kim Kardashian fiton rreth 910,000 euro.

Selena Gomez

Ndoshta 155 milionë ndjekësit e saj e ndjekin. Një postim i këngëtares dhe aktores 28-vjeçare vlerësohet me 886.000 dollarë.

Dwayne Johnson

Mundësi dhe aktori është i dashur nga e gjithë bota, dhe kjo demonstrohet nga 154 milionë ndjekësit e saj dhe postimet e tij vlejnë 882,000 dollarë dhe marrin disa milionë pëlqime.

Beyonce Knowles

785,000 dollarë, vlen një foto e këngëtares së mirënjohur, e cila ndiqet nga 132 milion ndjekës. Në vitin 2014, ajo u fut nga Forbes në mes të personazheve femra më me ndikim në botë me të ardhura vjetore prej 115 milion dollarësh.

Taylor Swift

Një postim i saj në Instagram vlen 748,000 dollarë prandaj dhe vajzat në të gjithë botën kopjojnë pozat në foto e saj për t’u dukur bukur. Sipas Forbes, ylli i popit, është një ndër artiste më të paguara.

Neymar da Silva Santos

Pas Ronaldos ai është lojtari i dytë më i pëlqyer. Një postim i tij vlen 722,000 dollarë dhe lojtari është mjaft aktiv në rrjetin social ku ndiqet nga 124 milion njerëz dhe ka ndarë më shumë se 4500 foto.

Justin Bieber

Edhe Justin ndiqet nga më shumë se 100 milionë njerëz në të gjithë botën. Sot ai është vetëm 24 vjeç por është vlerësuar si një nga këngëtarët më të mirë në të gjithë botën. Ai fiton 722,000 dollarë vetëm me një postim në Instagarm.

TE TJERA

spot_img