‘Kam b..en e mire’, Çiljeta tregon pishmanin per hitin me Getoarin, Isha e vogel, s’e kendoj me kurre

Te gjtheve u kujtohet pa dyshim hiti i Çiljetes me reperin Getoar Selimi te njohur ndryshe si Geto Geassy. Kenga ‘Dridhe’ me refrenin ku kengetarja tregonte se kishte ‘b…en e mire’ beri shume buje ne ate kohe.

Por se fundmi ne nje interviste per ‘Mirage’ kengetarja eshte pyetur nese eshte bere ndonjehere pishman per kete bashkepunim. Çiljeta eshte pergjigjur se ne ate kohe ka qene vetem 20 vjeç, ne nje moshe te vogel qe nuk menonte per pasojat.

Por ne ditet e sotme ajo tregon se nuk e kendon asnjehere ne repertorin e saj.

‘Bashkepunimi me Getin ka ndodhur kur une kam qene 20 vjeçe me sa mbaj mend, kemi qene shume te rinj. Ka qene nje bashkepunim rastesor. Nje kenge qe goditi edhe pse kur je ne ate moshe nuk i mendon dot pasojat mbrapa, pasi thjesht i ben dhe nuk i mendon gjerat qe do te ndodhin me pas.

Nuk jam pishman, pasi ka qene nje kenge e sukseshme dhe sot degjohet mesa di une edhe pse une kurre nuk e kendoj ne repertorin tim. Mami ka qene kundra, por me mbrapa isha e detyruar te pranoja pasi ishte edhe Kenga Magjike etj etj. Por duke qene ne nje moshe te vogel ti nuk i mendon gjerat me gjate,’- u shpreh nder te tjera kengetarja.

TE TJERA

spot_img