BASHA PUBLIKON VIDEOMESAZHIN RAMA ËSHTË ARTIST…

161

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar sot nje tjeter videomesazh, ku i drejtohet me nje sere aku zash kryeministrit Rama. Teksa, i referohet si ‘artist i mashtrimit’, Basha shprehet se shqiptaret jane sot te varfer sepse jane te vjedhur.

- PUBLICITET -

‘Shqiptaret jane pa pune, sepse ekonomine dhe mundesite ekonomike i kane marre oligarket dhe klientet e Edi Rames’, shkruan Basha mes te tjerash.

Mesazhi i plote:

Shqiptaret jane sot te varfer sepse jane te vjedhur. Varferia, papunesia, mungesa e mundesive vijne nga grab itja qe po i behet Shqiperise nga Edi Rama me nje grusht klientesh. Parate tuaja, parate e shqiptareve po i vjedh Edi Rama me familjen dhe miqte e tij. Pasurohen te pushtetshmit dhe te pasurit, varferohen njerezit e thjehste dhe te pambrojtur.

Miliarda euro jane vjedhur, abuzuar dhe shperdoruar nga Edi Rama keto 6 vjet, te gjitha kane perfunduar ne xhepat e tij ose jane shperdoruar per tekat e tij ne fasada dhe lluks, ndersa shqiptaret nuk sigurojne dot buken e perditshme. Shqiptaret jane pa pune, sepse ekonomine dhe mundesite ekonomike i kane marre oligarket dhe klientet e Edi Rames.

Edi Rama eshte artist i mashtrimit.

Çdo gje qe ka premtuar, cdo gje qe ka thene ka qene mashtrim me qellim per te vjedhur. Çdo projekt, program dhe politike eshte mashtrim per shqiptaret ne sherbim te oligarkeve. Qe te çlirojme ekonomine dhe te hapim vende pune e mundesi per çdo shqiptar, duhet te largojme Hajdutin Psiqik dhe banden e tij grabitqare.

- PUBLICITET -