S’do ta besoni, shifra të çmendura! Zbuloni sa marrin aktorët turq për një episod, më i paguari është…

Kinematografia turke është kthyer në një nga më të suksesshmet dhe fitimprurëset vitet e fundit.

Aktorët e serialeve turke kanë arritur të bashkëpunojnë me Netflix dhe pagesa e tyre për një episod është më e lartë se të ardhurat vjetore të një personi, që konsiderohet i pasur në Shqipëri!

Vendi 7. Tuba Büyüküstün-120 mijë paund

Vendi 6: Beren Saat- 130 mijë paund

Vendi 5: Cagatay Ulusoy- 150 mijë paund

Vendi 4: Kivanç Tatlitug- 170 mijë paund

Vendi 3: Engin Altan Düzyatan-200 mijë paund

Vendi 2: Burak Özçivit-220 mijë paund

Vendi 1: Kenan Imirzal?o?lu-250 mijë paund

TE TJERA

spot_img