Qelloi ne ajer dhe friksoi banoret, arrestohet 24 vjecari ne Theth

257

Theth, Shkodër

- PUBLICITET -

Telefonata në 112 nga banorët dhe reagimi në kohë i Policisë vuri në pranga 24-vjeçarin për ar mëmbajtje pa leje dhe prishje të qetësisë publike, duke krijuar pan ik tek banorët dhe pushuesit.

Qëlloi me ar më zjarri auto matik në ajër, kapet në flagrancë nga Policia e Shkodrës, së bashku me ar mën kalla shnikov, me një krehër me fis hekë.

Nga strukturat e policisë së Shkodrës, falë reagimit të shpejtë, u arre stua në flagrancë shtetasi K. H. 24 vjeç, banues në fshatin Theth, Shkodër.

Mbrëmjen e djeshme, në sallën operative të Policisë në numrin 112 ka ardhur telefonatë se në qendër të fshatit Theth, Shkodër një person po që llonte me ar më zjarri në ajër, duke krijuar pan ik te banorët dhe pushuesit.

Shërbimet e Policisë kanë reaguar me shpejtësi e profesionalizëm dhe falë bashkëpunimit të banorëve, bënë të mundur identifikimin, lokalizimin dhe kapjen në flagrancë të 24-vjeçarit, bashkë me ar mën e zjarrit kall ashnikov, me një krehër me fi shekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Mbajtja pa leje ar mëve luf tarake dhe mun icionit” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

- PUBLICITET -