“E ke deklaruar gruan e tretë”/ Qytetarët tallen me zëvendësin e Kryemadhit

445

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili është politikani më i shenjëstruar në rrjete sociale, saqë nganjëherë ia kalon dhe shefave të tij Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta.

- PUBLICITET -

Vasili është aktiv pothuajse çdo ditë në rrjete sociale, duke komentuar ngjarjet e ditës heerë më gjuhë fyese, gjuhë rruge, denigruese dhe mallkuese.

Por, qyetarët i kanë gati kundëpërgjigjet tek postimet e tij, pavarësisht se një pjesë e madhe fshihen nga ana e Vasilit.

|Mallkimi që jep është shpirti i zi i juaji. Varrimi bëhet në Dibër tek pronat e Monikës, Bujari (Kapexhiu) që ka bërë karikaturën jo pa qëllim ia ka dhënë Edit kurorën ta mbaj përpara në vënd imtim,

t’ ju thotë ju mos më çani atë që s’thuhet. Merre mesazhin se po lufton me social imperializmin amerikan . Një pyetje kisha e ke deklaruar dhe gruan e tretë se të kap ligji i demoralizimit për fshehje të dhënash”, është tallur një komentues me Vasilin, ndërsa ky i fundit shkruante, për dosjen 184 të trabsferuar nga Prokuroria për Krime të Rënda në Prokurorinë e Dibrës.

Komentet e qytetarëve, janë nga më të ndryshmet. Disa e quajnë hajdut dhe disa turpi i Kombit.

Për më tepër po sjellim më poshtë komentet origjinale të ndjekësve të Vasilit në rrjetet sociale./CNA.al

- PUBLICITET -