PROMOVOHET LIBRI “SHKODRA NË VITET E DIKTATURËS 1945-1953”

23 gushti shënon ditën europiane të kujtimit të viktimave të komunizmit dhe naza-fashizmit. Në këtë ditë të shënuar këshilli i qarkut Shkodër organizoi në muzeun e dëshmisë dhe kujtesës promovimin e librit “Shkodra në vitet e vendosjes së diktaturës komuniste 1945-1953”,

libër ky që vjen si përmbledhje i konferencës së zhvilluar para pak kohësh. Kryetarja e këshillit të Qarkut Greta Bardeli tha se edhe sot nuk është koha për t’ju gëzuar sistemit monist ndërsa e pranishme ishte edhe kryebashkiakja në detyrë Voltana Ademi

Krimet e komunizt në Shqipëri janë harruar ndërsa bijtë e baballarëve vijojnë të drejtojnë vendin u shpreh ish të persekutuarit.

Të pranishëm në këtë promovim të librit nga këshilli i qarkut Shkodër ishin edhe përfaqësues të klerit të cilët përcollën mesazhet e tyre duke u shprehuar se e kaluara e trishtë e shqiptarëve nuk duhet harruar asnjëherë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Luizi sipër saj me kokën të mbuluar, Kiara: “Se mos kujtojnë që bëmë gjë” #foto

Kiara dhe Luizi kaluan mbrëmë një natë romantike. Kjo...

Njihuni me këngëtaren shqiptare që punon si police. Video

Ajo quhet Behije Dida dhe punon si oficere në...