FATI YT SOT/ HOROSKOPI 24 GUSHT 2019

231

Dashi

Ju presin emocione të bukura gjatë kësaj të shtune, edhe pse në dashuri mund të hasni në disa momente kritike. Me gjasë disa situata nuk do të jenë ideale, sidomos për një histori që nuk ka shumë kohë që ka nisur.

Demi

Të lindurit e kësaj shenje duhet të lënë mënjanë dembelizmin, por duhet të nxjerrin në pah entuziazmin dhe dëshirën për të vepruar, pasi mundësitë nuk do të mungojnë. Yjet janë në anën tuaj, por nëse nuk lëvizni, nuk do ju shërbejnë. Kjo fundjavë është mjaft e rëndësishme për kontaktet dhe ndjenjat.

Binjakët

Disa nga të lindurit e kësaj shenje mund të kenë debate në dashuri. Vështirësi parashikohen edhe në raportet ndërpersonale, ndaj bëni kujdes në menaxhimin e emocioneve, duke u munduar që të mbani nën kontroll nervozizmin.

Gaforrja

Kjo periudhë është e mbushur me dyshime në sferën profesionale dje me momente krizash. Në dashuri gjithçka do të varet nga sjellja juaj, nëse do e lini veten të lirë do të merrni emocione pozitive.

Luani

Ju pëlqen që të jeni protagonist, por në këtë moment duhet të mundoheni që të nxirrni në pash vlerat tuaja. Yjet janë në anën tuaj, edhe në dashuri.

Virgjëresha

Kjo ditë nuk do ju gjejë në humorin e duhur, por pavarësisht kësaj mos u dekurajoni. Më vonë, situata do të vijë duke u përmirësuar, duke shijuar më në fund relaksim e dëshiruar.

Peshorja

Kjo e shtunë do ju gjejë disi të trishtuar dhe acaruar për shkak të asaj që ndodh përreth jush. Do të jeni nën ndikimin e ambientit përreth, duke bërë që të keni diskutime të vazhdueshme.

Akrepi

Mundohuni që të relaksoheni sa më shumë që të jetë e mundur dhe të shmangni situatat stresuese. Kjo do të thotë të rrish larg personave që ju krijojnë probleme, larg debateve dhe tensioneve të kota. Megjithatë situata do të jetë dukshëm më e mirë në raport me fillimin e muajit.

Shigjetari

Duhet të mundoheni që të relaksoheni disi dhe të shmangni mbingarkesën. Edhe pse jeni natyrë hiperaktive dhe ju pëlqen të bëni shumë gjëra, vjen një moment kur pushimi është gjëja më e mirë që duhet bërë. Këshillohet që të shmangni situatat stresuese, për shkak se mund të nervozoheni dhe të humbni kontrollin.

Bricjapi

Kjo e shtynë parashikohet të jetë mjaft pozitive, ku yjet do të jenë në anën tuaj dhe ju ftojnë që të guxoni dhe të tregoni hapur gjithë sa ndjeni. Në dashuri dhe në sferën sentimentale situata do të jetë mjaft e favorshme. Për gjithë ata që janë vetëm, parashikohen mundësi të shumta për të bërë takime të reja.

Ujori

Yjet do ju japin dorë nga pikëpamja financiare, pasi kohëve të fundit keni qenë në krizë. Natyrisht nuk mund ti zgjidhni problemet që keni brenda një kohe të shkurtër, por përmirësimet në sajë të hyrjeve shtesë, do të jenë të dukshme, shkruan noa.al. Edhe në sferën sentimentale, situata do të jetë më e mirë.

Peshqit

Kjo ditë nuk do të jetë aspak në ritmin e duhur! Mundohuni që të mos dekurajoheni, pasi është një fazë tranzitore, sidomos sa i takon punës. Ka disa situata që duhen sqaruar, madje edhe mbyllur, por nuk do të vonojë koha kur do të rezultoni fitues.