Kryetarja pa asnjë mandat Voltana Ademi vazhdon të bëj “show”… si kryetare

Gjatë tre ditëve të fundit, Voltana Ademi është parë mjaft aktive në inaugurimin e rrugëve dhe rikonstruksionin e shkollave në disa zona të Shkodrës, duke nënkuptuar se synon të vijojë punën deri në organizimin e zgjedhjeve të reja vendore dhe të mos pranojë të lëshojë postin.

 

Aktivitetet e saj në 3 ditët e fundit:

Nisja e punimeve në rrugën “Loro Nodaj”; investim me vlerë 11,5 milion lekë të reja në Njësinë Administrative Guri i Zi;

 

Koncert për qytetarët e Shkodrës në Sheshin “Nënë Tereza”;

Nisja e punimeve për lotin e dytë të sistemim- asfaltim i rrugës Oblikë Qendër- Lagjja e Re në Njësinë AdministrativeAna e Malit. Investim me vlerë 4,5 milion lekë të reja.

 

Rikonstruksion i kopshtit të Oblikësës, investim 2.4 milion lekë nga të ardhurat e Bashkisë Shkodër;

 

Në Partinë Socialiste përflitet se Pjetri do ta marrë detyrën më datë 21 gusht, duke u konstituuar në universitetin “Luigj Gurakuqi” ose në prefekturën e qytetit.

BURIMI: EKSKLUZIVE.AL

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME