Berisha tallet keqas me Braçen

200

Në një kohë kur qeveria reklamon me të madhe aksionin anti-informalitet, nuk mungojnë as memet ironizuese në rrjetet sociale.

Nuk mund të mungonte edhe publikimi i një të tillë nga ish kryeministri Sali Berisha, ku në fokus është zv/kryeministri Erion Braçe.

Ky i fundit u zbyth pak orë më parë teksa fillimisht u krenua në Facebook me aksionin e bllokimit te kompleksi “Tajvani” në Tiranë, por që më pas u tregua ‘zemërgjerë’ me Kazinonë në këtë kompeks duke nxjerrë pretekstin e ekzistencës së dy NIPT-ve.

“I pëlqen shumë për shkak të detyrës nafta dhe gazi”, shkruan Berisha mbi memen e publikuar.