Ilir Meta nuk heq dorë nga falli/ Parashikon tërmet në Ballkan

409

Presidenti Ilir Meta, duke ironizuar me situatën politike në vend, ka vendosur të bëjë edhe rolin e sizmiologut.

Në një letër drejtuar kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, kreu i shtetit thotë se sipas një sizmiologu të vjetër grek, Ballkani do të goditet nga tërmet i fuqishëm apokaliptik.

Meta i kërkon llogari qeverisë për masat e marra dhe kërkon informacion mbi situatën./CNA.al