Qimet nën lëkurë, si të shpëtoni nga ky problem

Qimet që futen nën lëkurë është një problem i zakonshëm i shumë grave. Shkaqet mund të jenë të ndryshme dhe një nga arsyet kryesore thuhet të jetë depilimi, me dyllë apo me brisk. Por ja disa këshilla si të shpëtoni nga ky problem:

 

1. Fillimisht, duhet t’i rezistoni të mos i shtypni, pasi shpeshherë sipas dermatologëve, mund të çojnë drejt një infeksioni serioz.
2. Filloni trajtimet përkatëse, duke pasur gjithmonë kujdes në zonat delikate të trupit.
3. Bëni pak pushim nga brisku

4. Përdorni kompresa të ngrohta në zonat problematike, në mënyrë për të përshpejtuar proçesin e rritjes.
5. Nëse filloni të ndjeni dhimbje, duhet të shihni patjetër një doktor.
6. Nëse doni të evitoni qimet e parritura nën mish, konsiderojeni proçesin e heqjes me lazer

“Big Brother VIP” thyen rekordet/ Vjen oferta marramendëse për Luizin, ja cila është arsyeja

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën e tyre në një burg të Zvicrës.   Ermali zbuloi ka përfunduar 24 orë në burg në...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Weee s’kanë fund çudirat! Banorja e BBV lan flokët në lavamanin e kuzhinës (video)

Banorja e “Big Brother VIP Kosova”, Mbresa gjatë mbrëmjes...

“Shqiptarët janë spiuna, më futën në burg”, rrëfehet këngëtari Ermal Fejzullahu

Këngëtari Ermal Fejzullahu dhe moderatori Labi kanë treguar ekperiencën...