Shumë gra nëpër botë po marrin krehër në sallën e lindjes dhe arsyeja nuk është aspak ajo që po mendoni

Për të mos i rënë rrotull, procesi i lindjes është i vështirë. Por lajmi i mirë është se nuk është aq e frikshme sa mund ta keni imagjinuar.

Me një qëndrim pozitiv dhe disa këshilla e truke, ju do të jeni gati për kur të vijë momenti i madh i shumëpritur. Vetëm sigurohuni që të keni një krehër flokësh gati me vete. Krehëri mund të jetë gjëja e fundit që ju merrte mendja se do t’ju duhej në sallën e lindjes, por shumë nëna betohen se kanë mbajtur një krehër në çantën e tyre të lindjes.

Pse?

Mbajtja e një krehëri gjatë lindjes thuhet se lehtëson disi dhimbjet e lindjes. Ky është fjala e fundit që diskutohet falë një postimi viral të Facebook nga Fox Valley Birth and Baby, një kompani që ofron fotografimin dhe filmimin e lindjes, shërbimet që lidhen me gjidhënien dhe klasat e edukimit të lindjes.

“Kur e mbërtheni në duart tuaja, një krehër mund të ndihmojë në goditjen e pikave të akupunkturës në duart tuaja”, shkruhet në postim. “Një tjetër teori është se truri mund të fokusohet vetëm në një numër të caktuar të ndjenjave. Për shkak se fundi nervor është më afër duarve tuaja, ato arrijnë më shpejt trurin. Kjo ndihmon trupin tuaj të harrojë kontraktimet”.

Tingëllon e lehtë, apo jo? Dhe kjo mund të jetë marrëveshja e vërtetë, të paktën sipas qindra nënave që kanë komentuar në postim. Terapia muzikore, masazhet dhe aromat qetësuese janë vetëm disa nga teknikat për t’u qetësur para lindjes./Burimi ”PËR NËNAT”

“Hodhi acid në depozitë, gruas i ra lëkura copa”, Razimi bën akuzën e tmerrshme ndaj kunatës

Veç fyerjeve, tashmë mes dy kunetërve në “Shihemi në Gjyq” kanë nisur edhe akuzat. Razimi i thotë kunatës së tij në studion e “E...

Bukuroshja e rrjeteve sociale pjesë e “Big Brother Vip 2”

Një tjetër emër po qarkullon për pjesëmarrjen në “Big Brother VIP Albania”. E dini për kë bëhet fjalë?   “Kryefjala.com” shkruan se pjesë e kastit do...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...